درباره نشریه

 

فصلنامه مطالعات برنامه درسی اولین نشریه علمی پژوهشی حوزه برنامه‎ریزی درسی ایران است. این نشریه ی متعلق به انجمن مطالعات برنامه درسی از زمستان 1384 فعالیت خود را آغاز کرده است. در این دوره چهارده ساله، ابتدا آقای دکتر مهرمحمدی از 1384 تا 1388 (شماره های 1 تا 14) و بعد آقای دکتر موسی‌پور از 1388 تا اکنون (از شماره 15 تا 51) به عنوان سردبیر ایفای نقش کرده‎اند.

 

نوع تناوب انتشار نشریه، حوزه جذب مقالات، زبان انتشار، نحوه بررسی مقالات

 

نشریه به صورت فصلنامه منتشر شده و  نسبت به دریافت و انتشار مقالات علمی – پژوهشی در راستای اولویت های نشریه، پس از انجام فرآیند برررسی اولیه و فرآیند داوری دقیق اقدام می­نماید. با توجه به اینکه زبان اصلی انتشار  مقالات زبان فارسی به همراه چکیده انگلیسی می­باشد، لذا این نشریه آماده دریافت مقالات محققین مختلف از سراسر کشور در حوزه­های مربوطه می­باشد.

 

ارسال مقاله برای نشریه و انجام فرآیند داوری در این نشریه به صورت کاملا رایگان بوده و همچنین  مقالات پس از طی فرآیند داوری دقیق توسط حداقل 3 داور و تائید توسط حداقل 2 داوری و انجام اصلاحات لازم می تواند موفق به اخذ پذیرش گردد. انتشار و چاپ مقالات پذیرش شده در نشریه با دریافت مبلغ 200 هزار تومان از نویسندگان طبق مصوبه هیأت مدیره انجمن مطالعات برنامه درسی انجام می‌گیرد. از آنجایی که سیاست اصلی این نشریه بر ترویج و گسترش علم در بین تمام محققین دنیا می­باشد، لذا دسترسی به تمامی مقالات آرشیوی این نشریه به صورت رایگان می­باشد.